Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

74. rocznica likwidacji tomaszowskiego Getta. Koncert Michała Hochmana i spektakl „Listy z Getta”

Spektakl „Listy z Getta” i koncert Michała Hochmana – tak upamiętniliśmy w poniedziałek 74. rocznicę likwidacji tomaszowskiego Getta. Tego dnia odbyła się również modlitwa ekumeniczna w intencji wywiezionych do obozu zagłady w Treblince.

Spektakl „Listy z Getta” i koncert Michała Hochmana – tak upamiętniliśmy w poniedziałek 74. rocznicę likwidacji tomaszowskiego Getta. Tego dnia odbyła się również modlitwa ekumeniczna w intencji wywiezionych do obozu zagłady w Treblince. Obchody rozpoczęły się o godz. 16.45 w budynku pofabrycznym przy ul. Zgorzelickiej 27. Najpierw pastor Wiesław Żydel, naczelny rabin Polski Michael Schudrich oraz ks. proboszcz parafii pw. NMP Królowej Polski Zygmunt Nitecki wspólnie odmówili modlitwę ekumeniczną w intencji wywiezionych do obozu zagłady w Treblince. O godz. 17. rozpoczął się spektakl „Listy z Getta” w reżyserii Kariny Góry w wykonaniu Miejskiego Teatru „TRZCINA”. To sztuka inspirowana prawdziwą historią tragicznej miłości tomaszowskiego Żyda Izraela Aliuche „Lutka” Orenbacha do Edith Blau, w czasach niemieckiej okupacji, podczas II wojny światowej. Obchody zakończył koncert Michała Hochmana, który wystąpi w projekcie „Tych miasteczek nie ma już”, w kościele pw. NMP Królowej Polski przy ul. Słowackiego. Artysta przedstawił kompozycję znanych piosenek polskich i żydowskich.


Obchody rozpoczęły się o godz. 16.45 w budynku pofabrycznym przy ul. Zgorzelickiej 27. Najpierw pastor Wiesław Żydel, naczelny rabin Polski Michael Schudrich oraz ks. proboszcz parafii pw. NMP Królowej Polski Zygmunt Nitecki wspólnie odmówili modlitwę ekumeniczną w intencji wywiezionych do obozu zagłady w Treblince.

O godz. 17. rozpoczął się spektakl „Listy z Getta” w reżyserii Kariny Góry w wykonaniu Miejskiego Teatru „TRZCINA”. To sztuka inspirowana prawdziwą historią tragicznej miłości tomaszowskiego Żyda Izraela Aliuche „Lutka” Orenbacha do Edith Blau, w czasach niemieckiej okupacji, podczas II wojny światowej.

Obchody zakończył koncert Michała Hochmana, który wystąpi w projekcie „Tych miasteczek nie ma już”, w kościele pw. NMP Królowej Polski przy ul. Słowackiego. Artysta przedstawił kompozycję znanych piosenek polskich i żydowskich.


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij