Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych od 1 lutego 2019 roku pracować będzie w uzupełnionym składzie, większy nacisk położony również zostanie na działania z zakresu profilaktyki. Wśród członków znajdują się przedstawiciele lokalnych stowarzyszeń abstynenckich Azyl i ALA, grup wsparcia działających przy parafiach, kurator sądowy, przedstawiciele policji, pedagodzy, działacze sportowi oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych. Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych od 1 lutego działa w obrębie trzech zespołów, nie jak do tej pory, dwóch.
Pierwszy zespół - orzeczniczy – zajmuje się bezpośrednim kontaktem z osobami potrzebującymi pomocy – zarówno uzależnionymi jak i ich bliskimi. Dyżury odbywają się w każdy wtorek i czwartek w godz. 16 – 19 przy ul. Św. Antoniego 55 (1 piętro)
Drugi zespół - kontrolny - zajmuje się sprawami związanymi z kontrolą punktów sprzedaży napojów alkoholowych oraz kwestiami proceduralnymi.
Trzeci zespół pracujący w obrębie MKRPA zajmować się będzie profilaktyką. - Wiążemy duże nadzieje z tą częścią naszych zadań. Da nam to możliwość wcześniejszej reakcji i wskaże możliwości odpowiedniego wsparcia. Program tego zespołu oparty będzie również na współpracy i wyjście bezpośrednio do szkół, DPSów, stowarzyszeń emeryckich i innych organizacji pozarządowych – mówi przewodniczący komisji Mirosław Banasiak.
W skład MKRPA wchodzą:
- Mirosław Banasiak – przewodniczący
- Ryszard Juda - I zastępca przewodniczącego
- Mariusz Fitz - II zastępca przewodniczącego
- Janusz Dziubałtowski – III zastępca przewodniczącego
- Agnieszka Pacholska - sekretarz
- Halina Goździk
- Mieczysława Biś
- Andrzej Rosiak
- Anna Kieliszek
- Witold Miazga
- Paweł Magdoń
- Małgorzata Storczyk
- Adam Karp
- Tomasz Myszewski
- Marta Goździk