Muzeum im. Antoniego hr. Ostrowskiego w Tomaszowie Mazowieckim zaprasza na wystawę projektu FORMY 2023, która zbiega się z uroczystościami obchodzącymi 70 lecie ŁÓDZKIEGO DOMU KULTURY.
Tytuł projektu nawiązuje i odzwierciedla indywidualne, twórcze drogi, wrażliwości, osobiste przeżycia, pasje i interpretację rzeczywistości artystów.
FORMY to wygląd czegoś, przejaw, układ elementów, szablon, wykrój, nadanie kształtu. W naszym przypadku i twórczej drogi to zespół elementów budujących obraz, grafikę, rysunek, itd.
Naszym celem jest promowanie artystycznych wartości, poprzez form prac w których przedstawione są artystyczne wizje i twórcze możliwości artystów grupy Powidoki. Obiekty są współczesne –powstały w czasach dzisiejszych – to jednak charakteryzują się dobrym warsztatem nie odbiegającym od możliwości dawnych mistrzów.
Rzetelny warsztat łączymy z współczesnymi technikami i techno-logami. Odkrywamy kolejne nowe możliwości artystycznej wypowiedzi łącząc warsztat z nowymi narzędziami pracy. W sztuce podobnie jak i w technice następuje rozwój i postęp.
Każdy z nas wypowiada się w różnych artystycznych technikach i stylach w dziedzinie malarstwa, rysunku, grafiki, rzeźby. Jest to naszą siłą i atutem.
W realizowanych przez nas pracach wypowiadamy się na różne tematy, na swój sposób. Naszą twórczość charakteryzuje dominująca transcendentalność , nie ograniczająca artystycznych osobowości. Kontrasty występujące w aspekcie twórczości dają szerokie i głębokie możliwość do wzajemnego wspierania i otwarcia na odrębną artystyczną postawę.
KTO JAK NIE MY stanowimy grupę twórców bardzo indywidualnych osobowości w aspekcie emocjonalnym i twórczym.
KTO JAK NIE MY prowadzimy swoisty dialog artystyczny starając się wyrazić nasze osobiste spojrzenie na wspólne życie, naturę i sprawy codziennego życia. Prezentujemy swoje prace, wspólnie aranżując wystawy. Zestawiamy prace aranżując ich układ i konfrontując z sobą.
W konsekwencji okazuje się że dzieła tworzą scaloną całość.
Odbiorcy mają możliwość głębokiego artystycznego przeżycia. Różnorodność wzbogaca ekspozycję i zaskakuje kontemplującego widza przechodzącego do jednego obiektu do kolejnego.
Grupę reprezentują absolwenci PWSSP w Łodzi, obecnie Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego: Andrzej Jan Bator, Jacek Galewski, Robert Jundo, Maksymilian Majewski