Przed piłkarzami Lechii pierwsze spotkanie rundy wiosennej na własnym boisku

Po wygranej na wyjeździe z Ursusem Warszawa przed piłkarzami Lechii pierwsze spotkanie w rundzie wiosennej na własnym obiekcie. W ramach 20. kolejki I grupy III ligi podopieczni trenera Dominika Bednarczyka podejmą Broń Radom. Spotkanie odbędzie się w sobotę 20 marca o godzinie 14:00 na głównym boisku Stadionu Miejskiego im. Braci Gadajów przy ulicy Nowowiejskiej 9/27.

Sobotnie spotkanie będzie osiemnastym starciem w wieloletniej historii obu klubów. Do tej pory biorąc pod uwagę dane z ostatnich lat i archiwalne wyniki, które zamieszczone zostały na oficjalnej stronie internetowej klubu z Radomia, to Lechia z Bronią spotykała się do tej pory siedemnaście razy. Pierwsze mecze rozegrano już w latach 1954-1956, a ostatnio w latach 2012-2016 i obecnie. W sumie w siedemnastu rozegranych pojedynkach sześć razy wygrywała Lechia, siedem razy górą była Broń, a cztery mecze kończyły się podziałem punktów. Bilans bramkowy wynosi 28:38 na korzyść radomian. Ostatnio oba zespoły zmierzyły się ze sobą ponad półtora roku temu, a dokładnie 18 sierpnia 2019 roku w Radomiu podczas rundy jesiennej. Losy spotkania rozstrzygnęły się w samej końcówce. Broń objęła prowadzenie w 80. minucie po trafieniu Kamila Sternickiego, a w pierwszej minucie doliczonego czasu gry na 2:0 podwyższył Przemysław Śliwiński. Zielono-czerwoni odpowiedzieli golem Bartosza Snopczyńskiego w ostatniej minucie spotkania. Do rewanżowego pojedynku w rundzie wiosennej nie doszło ze względu na pandemię koronawirusa i co za tym idzie przedwczesnym zakończeniem sezonu.

Broń w okresie przygotowawczym rozegrała dziewięć meczów kontrolnych (4 zwycięstwa, 1 remis, 4 porażki). Radomianie kolejno wygrali wysoko ze Stalą Kraśnik 4:1, pokonali GKS Nowiny 3:1, przegrali z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 2:3, zremisowali z Oskarem Przysucha 2:2, zwyciężyli z Wisłą Sandomierz 2:1, ulegli Kotwicy Kołobrzeg 1:2, przegrali z Chełmianką Chełm 1:3, wygrali z Prochem Pionki 3:1 oraz przegrali z Mazurem Karczew 1:2. W przerwie zimowej do klubu dołączyło trzech zawodników: 26-letni obrońca Michał Wrześniewski z Unii Janikowo, 23-letni japoński pomocnik Yudai Miyamoto z KTS Weszło Warszawa oraz wracający z wypożyczenia do Warty Gorzów Wielkopolski bramkarz Jakub Kosiorek. Podopieczni trenera Artura Kupca rundę wiosenną rozpoczęli od przegranej na własnym boisku (naturalna nawierzchnia) z rezerwami Jagiellonii Białystok 1:3.

(Źródło: Rzecznik Prasowy KP RKS Lechia 1923 Tomaszów Mazowiecki)