Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Warsztaty kolażu w MBP

Kolaż to technika artystyczna polegająca na formowaniu kompozycji z różnych materiałów i tworzyw (gazet, tkanin, fotografii, drobnych przedmiotów codziennego użytku itp.). 29 i 30 września warsztaty kolażu dla seniorów i młodzieży pod hasłem „Okruchy codzienności” zostały zorganizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Domu Dziennego Pobytu dla Seniorów, natomiast młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 11 uczestniczyła w zajęciach warsztatowych w Czytelni MBP.

Warsztaty nie tylko połączyły pokolenia, ale też w ciekawy sposób wprowadziły ich uczestników w świat Niepodległej. Okazało się, że nauka przez zabawę jest świetnym pomysłem bez względu na wiek odbiorców. Organizatorom udało się nawiązać do interdyscyplinarnej tematyki projektu i pokazać związki historii ze sztuką.

Zajęcia poprowadziła Natalia Derewicz - jedna z czołowych polskich artystek klejących kolaże, która opowiedziała o swojej pasji oraz wprowadziła uczestników w podstawy techniki.

Powstało wiele prac, które w nietuzinkowy sposób pokazały miłość do małej i wielkiej Ojczyzny. Już w najbliższych dniach będzie można je obejrzeć w Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Prez. I. Mościckiego 6 w Tomaszowie Mazowieckim.

Wydarzenie zrealizowano w ramach projektu „W okowach miłości Niepodległej”, który otrzymał dofinansowanie ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Rządowego Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej”.


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij