Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Nocna Zmiana Bluesa i Sławek Wierzcholski

Kolejny koncert w cyklu Tkacz Music Cafe za nami. W sobotni wieczór (20 maja) na scenie Miejskiego Centrum Kultury Tkacz przy pełnej sali wystąpił Sławek Wierzcholski - najpopularniejszy polski wykonawca bluesa i wirtuoz harmonijki, a także stworzona przez niego Nocna Zmiana Bluesa. Publiczność wyszła zachwycona.Zespół wykonał piosenki z bogatego repertuaru, jaki powstał na przestrzeni 40 lat jego działalności na muzycznym rynku. W tym czasie muzycy nagrali 28 płyt, na których znalazły się utwory głównie autorstwa Sławka Wierzcholskiego. Dziś grupa może pochwalić się swoim własnym stylem, który z ortodoksyjnego bluesa przeobraził się w mieszankę bluesa, folku, jazzu i piosenki autorskiej.

Tomaszowska publiczność poza doskonale znanymi utworami jak: „Szósta zero dwie", "Chory na bluesa" czy „My się nie damy" usłyszała piosenki jeszcze nigdzie wcześniej niepublikowane – „Maraton tańca" i „Stary styl", który miał u nas swoje prawykonanie.


Koncert zakończył się bisami i standing ovation, a potem był czas na wspólne zdjęcia i autografy.

Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij