Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Opowiadali o filmowym Tomaszowie

Kolejne spotkanie z cyklu „Tomaszowskich gawęd” organizowane przez Miejskie Centrum Kultury odbyło się we wtorek, 31 stycznia w Galerii Sztuki Arkady. Tym razem tematem był „Tomaszów w kadrze filmowym”.

Wydarzenie rozpoczęło się od krótkiego suplementu do pierwszego spotkania oraz wprowadzenia do tematyki filmowej, które poprowadził Piotr Płocki. Następnie zachęcając do gawęd, swoją krótką historię opowiedział koordynator projektu – Tadeusz Lubicki. Prowadzone dalej rozmowy dotyczyły produkcji takich jak: Popioły, Czterej Pancerni i Pies, Ziemia Obiecana, Rzeczpospolita Babska, Rebus (którego właściwie cała akcja toczy się w Tomaszowie) czy Urwisy z Doliny Młynów. Najwięcej wspomnień publiczność przytaczała w związku z serialem czterech pancernych. Były to wspomnienia ze spotkań z aktorami, związane z nagraniami filmów czy miejscami, w których były kręcone. Kolejny raz pojawiły się również świetne, pamiątkowe zdjęcia od uczestników.


W trakcie spotkania nie zabrakło też elementu niespodzianki w postaci filmików, dzięki którym można było sobie przypomnieć Tomaszów z lat 70. i zobaczyć miejsca, które już nie istnieją, a zachowały się w kadrach filmowych.


Organizatorzy dziękują za aktywny udział w wydarzeniu. Zapraszamy na kolejne ze spotkań o tematyce „Kultura fizyczna”, które odbędzie się 14 lutego, o godz. 18 w Galerii Sztuki Arkady przy ul. Rzeźniczej 4. Pamiętajcie, by zabrać ze sobą pamiątki związane z tematyką naszych spotkań, jeśli takie posiadacie - apeluje MCK. Więcej informacji na stronie mck-tm.pl


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij