Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Patriotycznie w „dwunastce”

Uroczystość z okazji 104. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę odbyła się 9 listopada w Szkole Podstawowej nr 12 im. Jana Pawła II w Zespole Szkolno- Przedszkolnym nr 2 w Tomaszowie Mazowieckim.

Społeczność szkolna oraz zaproszeni goście uczestniczyli w żywej lekcji historii w formie spektaklu słowno-muzycznego, który został przygotowany przez uczniów z kas V i VII. Po wspólnym odśpiewaniu hymnu, młodzi aktorzy wprowadzili zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających dzień 11 listopada 1918 roku. W skrócie zobrazowali także sytuację polityczną rodzimego Tomaszowa Mazowieckiego u progu odzyskania niepodległości.

Uzupełnieniem całości okazała się wzruszająca recytacja utworów patriotycznych w wykonaniu uczniów klas V. Uroczystość wzbogacona została scenografią podkreślającą patriotyczną atmosferę święta oraz prezentacją multimedialną, która doskonale dopełniła tematykę inscenizacji.

Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij