Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Wyjątkowa lekcja muzyki w MCK Tkacz

Koncert edukacyjno-terapeutyczny pod tytułem „Co słychać w muzyce?” odbył się 28 listopada w Miejskim Centrum Kultury Tkacz. Wydarzenie przeznaczone było dla dzieci od 5. do 10. roku życia.

Projekt przygotowany został przez pedagogów i studentów Instytutu Rytmiki, Terapii i Edukacji Muzycznej Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi. Zainteresowani mogli w nim wziąć udział bezpłatnie. Z tej okazji skorzystały grupy z Przedszkola nr 12, klasy I-III ze Szkoły Podstawowej nr 10 oraz przedszkolaki z Rokicin.

W ramach koncertu dzieci rozwiązywały zagadki muzyczne oparte na improwizacji fortepianowej i obrazach, wysłuchały „Bajki o babce ziemniaczanej, która zakochała się w dziadku do orzechów” oraz miniatur muzycznych, które wraz z interpretacją ruchową zaprezentowali studenci Akademii Muzycznej. Wydarzenie zakończyły ćwiczenia relaksacyjne.


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij